پرش به محتوا

درباره‌ی من

من جلال علیون از سال ۱۳۸۳ بصورت مستقیم وارد کار کشاورزی شده و به عنوان اولین و بزرگترین وارد کننده نایلون های مخصوص گلخانه ای اقدام به واردات انواع این نایلون ها در قالب شرکت وطن پلاست آذر  نمودیم. با ادامه کار و آشنائی بیشتر با صنعت گلخانه در سال ۱۳۸۶ اقدام به اخذ پروانه بهره برداری ساخت سازه های گلخانه ای از وزارت صنعت و معدن وقت کرده و چندین هکتار گلخانه مدرن و نیمه مدرن تاکنون در شهرهای مختلف احداث کرده ایم.

از سال ۱۳۸۷ متوجه مشکلات عدیده ای در انواع کشت ها و مخصوصا کشت های گلخانه ای در کشور شدیم که مهمترین این مشکلات مقرون به صرفه نبودن این کشت ها بود. بعد از بررسی های میدانی زیاد متوجه این مهم شدیم که به دلیل نبود دانش فنی استفاده از کود از یک طرف و نبود خود کودهای مدرن از طرف دیگر کشاورزی در ایران عملا مقرون به صرفه نیست.

بعد از تحقیقات زیاد و پیدا کردن شرکت های معتبر و صاحب تکنولوژی نسبت به اخذ نمایندگی از این کارخانجات تولید کننده اقدام کردیم. نکته مهم در اخذ نمایندگی از این کارخانجات شرط آموزش نحوه استفاده و کارائی این محصولات در انواع کشت ها بود. این بدان معنی بود که ما به جای واردات صرف محصولات این شرکت ها با خود این محصولات و نحوه استفاده و کارائی این محصولات آشنا می شدیم و بعد از انجام آزمایشات و استفاده از این محصولات در مقیاس های کوچک اقدام به واردات و پخش این محصولات نمودیم.

برای محقق کردن این مهم (آموزش نحوه استفاده و کارائی این محصولات) بنده از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۱ بصورت تقریبا مداوم و بعد از آن بصورت موردی، با سفر به کشورهای اسپانیا، هلند، انگلیس، آمریکا، ترکیه و … که کارخانجات و واحدهای تحقیق و توسعه این شرکتها در این کشورها حضور داشتند موفق به اخذ تجربه و دانش فنی هرچند کوچکی در زمینه نحوه استفاده از انواع کودهای مدرن و مواد خاص (پی اف ها) در انواع کشتهای گلخانه ای، فضای باز و باغی نمودم.

در نهایت بنده در سال ۱۳۹۶ بعد از انجام تحقیقات در زمینه افزایش مقاومت گیاه در مقابله با استرس های محیطی از طریق تغذیه و کاهش استفاده از سموم شیمیائی موفق به اخذ دکترا از دانشگاه Marmara استانبول ترکیه شدم.

در حال حاضر و با توجه به تجربیات و دانش فنی اندکی که دارم قصد ارائه بی کم و کاست این دانش فنی به تمامی کشاورزان و دست اندرکاران عرصه کشاورزی بدون هیچ چشم داشتی را دارم تا شاید قدمی هرچند کوچک در اعتلای صنعت کشاورزی و افزایش میزان بهره وری این صنعت را به چشم ببینیم. امیدوارم شما خواننده عزیز هم من را در ادامه این راه یاری کنید.

باتشکر
دکتر جلال علیون
اردیبهشت ۹۶

 

هدف از تاسیس این سایت

مدتها بود در فکر انتقال تجربیات و آموخته های خودم به شکلی متفاوت و همه گیر برای فعالین عرصه کشاورزی بودم، بعد از مشورت های زیاد با اساتید عرصه ارتباطات و تبلیغ تصمیم به ایجاد این وب سایت کردم

هدف اصلی از تاسیس این وب سایت ارائه جدیدترین و بروزترین دست آوردهای کشاورزی در زمینه کوددهی و مقابله با بیماریها و معضلات از طریق کوددهی و تقویت قدرت خود ایمنی در انواع کشت هاست.

امیدوارم نقشی هر چند کوچک در انتقال این تجربیات داشته باشم.